Created with Sketch.

Україна, Румунія, Болгарія та Молдова Мають Найбільші Врожаї Соняшнику в 2017 році

Жовтень 28, 2017

Цей рік видався також прибутковим в плані виробництва соняшнику в Україні, Румунії, Болгарії та Молдові. Фермери продовжують вкладати у нові сорти та техніки задля отримання максимальних природніх переваг, які в них є при вирощуванні цієї культури.

Україна є найбільшим у світі виробником насіння соняшнику. У 2017 році очікується зібрати 14 мільйонів тон, що складає 2,1 т/га. Це на 230% більший об’єм виробництва та на 75% вища врожайність за останнє десятиріччя. Приблизно 85% з 5.2 мільйонів тон олії, виробленої в Україні в 2017 році, експортується¹.

Болгарія та Румунія є найбільшими виробниками насіння соняшнику в ЄС. Згідно прогнозів Європейського Союзу, виробництво соняшника в Болгарії, як очікується, досягне двох мільйонів тон у 2017 році, що є найвищим показником за останні 24 роки та збільшенням показників на 16% у порівнянні з 2016 роком. Відповідно до розрахунків Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, врожай соняшнику збільшився більш, ніж вдвічі за останні десять років.

Як вважає Міністерство сільського господарства США, виробництво соняшнику в Румунії також досягне близько двох мільйонів тон у 2017 році. Врожай також збільшиться вдвічі та складе приблизно 2 т/га².

Як очікується, виробництво соняшнику в Молдові незначним чином впаде з 750 000 тон у 2016 році до 720 000 тон у 2017 році у зв’язку з несуттєвим зменшенням посівної площі. Однак протягом останніх десяти років площа соняшнику, вирощеного в Молдові, збільшилася втричі до більш, ніж 500 000 гектар, а врожайність зросла вдвічі.³

Всі чотири країни мають родючі сільськогосподарські землі. Україна має близько третини найбільш родючих в світі чорноземів, що дає можливість успішно вирощувати тут багато культур. Середні болгарські та румунські фермерства належать до найменших в ЄС, але має місце і розвиток більших фермерських господарств, які вирощують сільськогосподарські культури для споживання як на внутрішньому ринку, так і на експорт. Використання новітніх гібридних технологій та технік вирощування цими більшими фермерськими господарствами в регіоні дозволить багатьом фермерам досягнути такого врожаю та якості, які мають Західна Європа та Північна Америка. Маючи великі площі родючих земель сільськогосподарського призначення, Україна, Румунія, Болгарія та Молдова володіють всіма можливостями для постачання на європейські та міжнародні ринки високоякісного кондитерського соняшника з низьким вмістом лінолевої та високим вмістом олеїнової кислоти.

 

Оскільки попит на продукти харчування в світі зростає, Україна, Румунія, Болгарія та Молдова мають всі можливості для забезпечення світових ринків соняшником та іншими культурами.

Джерела:

¹ http://www.blackseagrain.net/novosti/ukraine-harvested-40-of-sunflower

² https://gain.fas.usda.gov/Recent%20GAIN%20Publications/Oilseeds%20and%20Products%20Annual%20Report%20_Bucharest_Romania_4-25-2017.pdf

³ http://www.apk-inform.com/en/harvest/1083760#.Wed4WGhSwak

Related Articles

ВПЛИВ КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН НА ВИРОЩУВАННЯ СОНЯШНИКУ

Соняшник – це витривала культура, здатна виробляти життєздатні врожаї навіть у спекотні сухі сезони, але…

Показати більше

Clearfield – проста опція для боротьби з бур’янами

Clearfield – це не генетично модифікована (НЕ ГМ) ознака толерантності до гербіцидів, який застосовується до…

Показати більше

У центрі уваги – вовчок!

Orobanche cumana (Вовчок соняшнику) – це рослина-паразит, що представляє серйозну загрозу для виробництва соняшнику в…

Показати більше

Високоолеїнова олія корисна для споживачів і вигідна для виробників

Високоолеїнова олія корисна для споживачів і вигідна для виробників Портфоліо високоякісного високоолеїнового соняшнику Nuseed забезпечує…

Показати більше