Created with Sketch.

Соняшник – лідер ефективності інвестицій

Травень 30, 2018

Україна є номером один в світі серед виробників соняшникової олії у 2017 році.  Цей продукт є безумовним лідером на ринку з тенденцією активного росту виробництва. Українські виробники соняшнику отримують високі результати, і прогнозується збільшення виробництва завдяки сприятливій для культури погоді та сучасним технологіям вирощування.

Запитайте будь-якого фермера, чому саме соняшник, і дев’ять разів з десяти вони скажуть, що в першу чергу – це гарний прибуток. Саме соняшник пропонує велику віддачу із вкладених  інвестицій.

Використання в сівозміні соняшнику є стабільною страховкою економічного прибутку підприємств вже на протязі багатьох років.

Контроль бур’янів можливий із застосуванням різних засобів гербіцидного захисту: грунтовими препаратами та засобами, які використовуються після сходів – технології Clearfield та Express. Для останніх методів захисту використовуються особливі гібриди, які мають стійкість до вищевказаних гербіцидів.  Варто відмітити ефективність технології Clearfield , яка відмінно контролює не лише бур’яни, а також величезну проблему останнього часу – вовчок соняшниковий(О. Сumапа), розповсюджений на більшій частині територій вирощування соняшника.

Соняшник пристосований до виживання в умовах посухи, допомагаючи виробникам уникати погодних ризиків. Розвинена коренева система отримує доступ до вологи, а також використовує поживні речовини, які можуть зберігатися у глибших шарах ґрунту.

Ще одним позитивним моментом є вирощування високоолеїнових гібридів, що сприяє отриманню додадкового прибутку для виробників, завдяки премії (в даний час, премія складає близько 35$US за тону). Окрім цього, слід зазначити, що сучасні гібриди високоолеїнового типу нічим не поступаються традиційним, лінолевого типу (як врожайність, стійкість до хвороб).

Додатковим бонусом від цієї культури є можливість використовувати насіння кондитерського типу, яке зі своїми цінними властивостями має суттєву цінову перевагу над звичайиним олійним соняшником. Кондитерський соняшник, звісно, має нішовий статус. Тим не менше, спілкуючись з фермерами, які в зоні надзвичайної посухи можуть мати лише 1-1,5т/га соняшника через відсутність вологи, вони високо цінують можливість вирощувати кондитерський соняшник. Ціна на урожай кондитерського соняшнику майже в 2 рази вища, що дає  прибуток на рівні 2-3 тонн олійного соняшнику. Це значно допомагає господарствам вижити в умовах високих ризиків. В цьому нішовому сегменті вже існують гібриди, які стійки до технологій гербіцидного захисту Clearfield та Express, що дозволяє вирощувати врожаї соняшнику без ризику засмічення бур’янами та без проблем боротьби із вовчком.

Компанія Nuseed чи не єдина , яка має всі напрямки селекції такої важливої культури як соняшник.

 

Related Articles

Норми і інтервали висіву насіння соняшнику. Чи можна отримати більший урожай, змінивши специфікації висіву?

Посійте насіння, і ви зберете урожай, посійте більше насіння і отримаєте більший урожай, посійте занадто…

Показати більше

У ФОКУСІ: ПРАКТИЧНА АГРОНОМІЯ СОНЯШНИКА ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ВМІСТУ ОЛІЇ ТА ЯКОСТІ УРОЖАЮ

Урожай соняшника може різнитися між посівами та навіть у одному полі. Фермери та агрономи повинні…

Показати більше

Світові тенденції у виробництві соняшнику

Соняшник продовжує сяяти Небувало високий урожай  соняшнику в минулому році тільки підсилив і так високий…

Показати більше

ВПЛИВ КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН НА ВИРОЩУВАННЯ СОНЯШНИКУ

Соняшник – це витривала культура, здатна виробляти життєздатні врожаї навіть у спекотні сухі сезони, але…

Показати більше