Created with Sketch.

У ФОКУСІ: ПРАКТИЧНА АГРОНОМІЯ СОНЯШНИКА ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ВМІСТУ ОЛІЇ ТА ЯКОСТІ УРОЖАЮ

Квітень 2, 2019

Урожай соняшника може різнитися між посівами та навіть у одному полі. Фермери та агрономи повинні спробувати зрозуміти причини цих розбіжностей і, де це можливо, усунути причини.

Сьогодні, коли ми перевантажені все більш складними системами моніторингу та інтелектуальними системами конролю в землеробстві, іноді добре повернутися до основ.

Ця стаття нагадає про деякі з основних принципів агрономії, щоб допомогти підвищити прибутковість і продуктивність посівів соняшнику.

 

Хороша агрономія починається з попередника

 Щоб бути більш точними, все починається з усіх культур, які раніше вирощувалися в цьому полі, в більшій чи меншій мірі, всі вони матимуть вплив на стан ґрунту, структуру ґрунту, родючість ґрунтів, шкідників і хвороб, і як результат коли можна і варто сіяти наступний урожай. З цим розумінням можна вибудувати «картину» поля та працювати з її даними.  Звісно, сьогодні всі дуже багато фокусуються на процесах, але можливість вийти в поле, покопатися у грунті може відкрити вдосталь нової інформації про вашу землю.  Лопата є важливим елементом обладнання для будь-якого агронома, разом з ґрунтовим термометром, рН-метром, гострим ножем і грунтовим пенетрометром (це може бути дорогим варіантом, тому як альтернативу можна розглянути звичайний шампур чи схожий інструмент).  Якщо ви бачите проблеми в посіві, відправляйтеся і досліджуйте, викопуйте ямки і вивчайте профіль ґрунту; враховуючи, що значна і важлива частина рослини знаходиться під землею, це не дивно, що часто причини проблеми рослини знаходяться під землею.

Урожай рослин 

Орете ви чи культивуєте, дискуєте чи  сієте стерневою сіялкою, є деякі основні приницпи, які потрібно взяти до уваги.

Вибір насіння 

Вибір правильного насіння є топовим пунктом у списку, коли йдеться про покращення врожайності та якості олії.Якщо ви починаєте з насіння, яке має низький генетичний потенціал урожайності, то насправді не має значення, що ви робите з культурою, природної здатності давати урожай там не буде.  Щоб отримати продуктивність із посівів, в першу чергу в них потрібно достатньо вкласти, а гібридні соняшники будуть добре працювати в системах з нульовою обробкою грунту, мінімальною так і зі звичайною обробкою. Високоякісне насіння гібридів з технологіями толерантності до гербіцидів є дуже гарною відправною точкою. Гібридне насіння виробляється методом схрещування двох різних сортів.   Потомство проявляє гібридну енергію, росте здоровим, має кращий потенціал ніж будь-який з батьків, і даватиме більший урожай. Енергію можна розглядати як фактор, що навіть за складніших умов рослина буде залишатися  життєздатною, як це ілюструє діаграма.

Nuseed виробляє цілу низку високоякісних кондитерських гібридів соняшника і олійних гібридів соняшнику, як високоолеїнових, так і лінолевих сортів, з технологіями толерантності  до гербіцидів.

Оптимальна популяція рослин  

Важливо досягти правильної густоти посіву (популяції рослин) для отримання оптимального врожаю, і є дві складові для досягнення правильної кількості рослин у полі.

1. Вибір оптимальної популяції рослин  Якщо рослини посаджені широко, то не вся земля покрита листям, а отже не все світло для фотосинтезу перехоплюється. Якщо щільність рослин збільшити, щоб забезпечити перехоплення всього сонячного світла, то це позитивно вплине на збільшення врожаю. Оскільки простір між окремими рослинами зменшується, то сусідні рослини починають заважати одне одному (відомо як внутрішньовидова конкуренція), а врожайність окремих рослин зменшується, хоча загальна врожайність зросте. Це пояснюється тим, що, незважаючи на те, що кожна рослина не показує повного потенціалу, культура робить більш ефективним використання обмежуючих факторів для зростання, і особливо це стосується ефективності використання сонячного світла і здатності верхнього покрову врожаю захопити більше світла при вищій популяції рослин у полі.  Однак, зі збільшенням популяції віддача по врожайності буде зменшуватися.  Знайти оптимальну популяцію рослин насправді складно.  На щастя, всі гібриди Nuseed поставляються з рекомендованою густотою рослин на гектар.

2. Досягнення бажаної популяції при посіві. Для досягнення бажаної популяції рослин потрібно, щоб насіння було посіяне на правильній відстані одне від одного, що відомо як інтервал у рядку. Існує декілька способів розрахунку інтервалу у рядку, але найпростіше – розрахувати довжину ряду одного гектара і розділити його на цільову популяцію рослин.

Приклад:

• Довжина ряду в один гектар – один гектар, виражений як 10 000 м2, розділений на ширину одного ряду.

• Наприклад, 10 000 м / 0,75 м = 13 333 м.

• Довжина ряду одного гектара, в даному випадку, становить 13 333 м.

• Потім розділити довжину одного гектара на цільову популяцію рослин.

• Наприклад, 13 333 м / 60 000 = 0,22 м або 22 см.

Це означає, що якщо ви налаштуєте сівалку на розміщення насіння на відстані 22 см на ширині 75 см, ви отримаєте 60 000 насінин на гектар.

Налаштування сівалки

Є багато різних типів машин, які використовуються для висіву соняшнику, тому неможливо розглянути кожну з них у цій статті, але є кілька загальних моментів, про які слід пам’ятати.

•Після того, як ви налаштували  один ряд на бажану швидкість і глибину висіву, переконайтеся, що всі рядки налаштовані однаково, це дасть рівномірний результат по всій ширині посіву.

• Не сійте занадто глибоко або занадто мілко; занадто глибокий висів затримає проростання , при занадто мілкому насіння не зможе поглинути достатньо вологи або може бути пошкоджене залишковими гербіцидами.

• Не сійте занадто швидко адже одна з найбільших причин нерівномірної закладки – занадто швидкий висів.

• Наповніть всі бункери для насіння рівномірно, щоб можна було помітити будь-який пристрій, який не працює належним чином, адже всі вони повинні спорожнюватися з однаковою швидкістю.

• Час від часу перевіряйте сівалку і повторно калібруйте при зміні сортів насіння або партій.

• Знизьте тиск в шинах, щоб зменшити трамбування ґрунту, особливо рядів, що прилягають до коліс

Живлення

Живлення культури

 Наступним за своїм впливом на врожайність і якість олії після генетики насіння,  є харчування посіву. Є кілька питань, які необхідно мати на увазі при плануванні застосування добрив.

• Тестування ґрунту для визначення наявності фосфору та калію є дуже корисним для цільового застосування препаратів.

• Азот поглинається у великих кількостях і є важливим для багатьох процесів рослини.

•  Дефіцит азоту може обмежити урожайність.

•  Надлишок азоту може знизити вміст олії та вплинути на якість олії, включаючи зниження вмісту білка та олеїнової кислоти.

•  При визначенні норми внесення азоту, необхідно враховувати попередника, тип ґрунту та очікуваний урожай.

•  Насіння соняшнику чутливе до добрив, тому намагайтеся обмежити їх контакт при посіві

 

Підтримання листяного покрову

 Шкідники та хвороби

Врожайність залежить від ефективного перехоплення світла листовим покровом культури, а шкідники і хвороби листя можуть знизити врожайність за рахунок зменшення фотосинтетичної здатності пологу. Оскільки листя вмирає від дії хвороби, вони стискаються і починають згортатися, і велика частина енергії сонячного світла проходить безпосередньо через полог і розсіюється.  Це знижує швидкість накопичення врожаю і може скоротити період формування урожаю. Листогризучі шкідники також зменшують площу листя до такого ж ефекту, а також роблять рослину сприйнятливою до вторинної інфекції. Підтримання зеленого листя протягом періоду формування урожаю є важливим, а своєчасна обробка допомагає підтримувати листя зеленим, особливо полог, до закінчення формування зерна і наповнення кошику.

Регулярний моніторинг посівів для виявлення шкідників і хвороб, а також розуміння того, як ідентифікувати проблему і порогові значення, дозволяє виробникам прийняти обґрунтовані рішення щодо необхідних заходів.

Управління розвитком рослин

 Принципи практичної агрономії та успішного ведення сільського господарства починаються з правильних основ,  розуміння що саме ви намагаєтеся досягти, поставити цілі, оцінити прогрес, відрегулювати вхідні дані, а потім контролювати і вчитися у процесі.

Зв’яжіться з Nuseed для отримання додаткової інформації про наші продукти.

 

 

 

Related Articles

Норми і інтервали висіву насіння соняшнику. Чи можна отримати більший урожай, змінивши специфікації висіву?

Посійте насіння, і ви зберете урожай, посійте більше насіння і отримаєте більший урожай, посійте занадто…

Показати більше

Світові тенденції у виробництві соняшнику

Соняшник продовжує сяяти Небувало високий урожай  соняшнику в минулому році тільки підсилив і так високий…

Показати більше

ВПЛИВ КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН НА ВИРОЩУВАННЯ СОНЯШНИКУ

Соняшник – це витривала культура, здатна виробляти життєздатні врожаї навіть у спекотні сухі сезони, але…

Показати більше

Clearfield – проста опція для боротьби з бур’янами

Clearfield – це не генетично модифікована (НЕ ГМ) ознака толерантності до гербіцидів, який застосовується до…

Показати більше